All Products
Keywords [ lowara mechanical seal ] match 80 Products.
101 40mm 50mm High Temperature Mechanical Seal SS304 Metal Parts
| Model: | 101 |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 30-50mm |
| Material: | SIC TC NBR |
SS304 58U O Ring Oil Pump Mechanical Seal John Crane Type Metal bellows
| Model: | 58U |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 14-100mm |
| Material: | TC TC EPDM FEP |
Elastomer Bellows Spring Mechanical Seal FBD John Crane Pump Seals
| Model: | FBD |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 14-100mm |
| Material: | CAR CER SSIC TC NBR EPDM |
Replaces M3N Eagleburgmann Mechanical Seal Spring SS304 60mm CAR SSIC
| Model: | M3N |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 10-60mm |
| Material: | CAR SSIC |
M2N Unbalanced 50mm Elastomer Bellows Mechanical Seal Single Spring SS304
| Model: | M2N |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 14-50mm |
| Material: | CAR SIC PTFE |
BIA Type Water Pump Single Spring Mechanical Seal 12mm ISO Approved
| Model: | BIA |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 12-100mm |
| Material: | CAR CER SSIC TC NBR EPDM |
Alc Lkh Double Face Pump Mechanical Seal P07 22mm
| Model: | P07-22 |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 22mm |
| Material: | CAR SSIC TC EPDM |
108U Industrial Cartridge Type Mechanical Seal 100mm O Ring Type
| Model: | 108U |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 18-100mm |
| Material: | TC TC |
MSS P07 31.75mm Alc Lkh Double Acting Mechanical Seal For Apv Pump
| Model: | P07-31.75 |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 31.75mm |
| Material: | CAR SSIC TC EPDM |
ZB 25mm Pump Mechanical Seal Single Spring For Grindes Pumps
| Model: | ZB |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 25-55mm |
| Material: | CAR SSIC TC EPDM VQM |

