BERGMAN MG2/MG12/MG1S20-12mm-110mm G60 G4 G6 G9 G13 G16 BS Bo BP Pump Mechanical Seal
Place of Origin Guangdong, China
Brand Name Bergman
Certification ISO SGS
Model Number MG12/MG2
Minimum Order Quantity 10/PCS
Packaging Details Carton 35*35*50mm
Delivery Time 3/day
Payment Terms L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability 100000/month
Product Details
Name Mechanical Seal Brand Bergman
Origin Guangdong:China Certificate ISO9001 SGS
Model MG12/MG2 Scope Of Use Rotation Pumps
Rotation CAR SIC TC Seats CER SIC TC
Rubber NBR VITON EPDM Metal SS304 SS316
Serve Support OEM And Customization
Highlight
BS Pump Mechanical Seal
BP Pump Mechanical Seal
12mm Pump Mechanical Seal
You can tick the products you need and communicate with us in the message board.
12MM-110MM 10000/PCS
Leave a Message
Product Description
Product Introduction and Conditions of Use
name Mechanical seal size Origin Guangdong:China
brand Bergman 12MM-110MM nature Manufacturer
pressure ≤1.0mpa   Line speed ≤10m/s
temperature -30°C-180°CDepends on rubber   Scope of use Wilo pumps