All Products
Keywords [ lowara pump mechanical seal ] match 80 Products.
MSS P07 31.75mm Alc Lkh Double Acting Mechanical Seal For Apv Pump
| Model: | P07-31.75 |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 31.75mm |
| Material: | CAR SSIC TC EPDM |
ZZB Unbalanced 45mm Sanitary Mechanical Seal Single Envelope Type
| Model: | ZB |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 25-55mm |
| Material: | CAR SSIC TC EPDM VQM |
Elastomer Bellows Spring Mechanical Seal FBD John Crane Pump Seals
| Model: | FBD |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 14-100mm |
| Material: | CAR CER SSIC TC NBR EPDM |
Replaces Burgman M2N Spring Mechanical Seal 60mm For Fristam Pumps CAR CER
| Model: | M3N |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 12-60mm |
| Material: | CAR CER NBR |
M2N Unbalanced 50mm Elastomer Bellows Mechanical Seal Single Spring SS304
| Model: | M2N |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 14-50mm |
| Material: | CAR SIC PTFE |
108U Industrial Cartridge Type Mechanical Seal 100mm O Ring Type
| Model: | 108U |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 18-100mm |
| Material: | TC TC |
101 40mm 50mm High Temperature Mechanical Seal SS304 Metal Parts
| Model: | 101 |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 30-50mm |
| Material: | SIC TC NBR |
Epdm Elastomer Bellows Wave Spring Mechanical Seal Fbd For John Crane Pump Seals
| Model: | FBD |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 14-100mm |
| Material: | CAR CER SSIC TC NBR EPDM |
ISO Industrial O Ring Centrifugal Pump Seal Oil Pump 16mm GB124
| Model: | GB124 |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 16-120mm |
| Material: | CAR SSIC TC EPDM PTFE |
John Crane FBD Pump Single Spring Seal 16mm 100mm Rubber Bellows
| Model: | FBD |
|---|---|
| Speciflcation: | Shaft Hole 16-100mm |
| Material: | CAR CER SSIC TC NBR EPDM |

